COVID test

Co je to?

Antigenní test na COVID-19 je rychlý diagnostický test, který dokáže zjistit přítomnost specifických bílkovin (antigenů) spojených s virem SARS-CoV-2, způsobujícím onemocnění COVID-19, přímo z vzorku z nosohltanu. Tento test je klíčovým nástrojem v rámci veřejného zdravotnictví pro rychlou identifikaci nakažených osob, což umožňuje okamžité izolování a minimalizaci šíření viru. Díky rychlosti a jednoduchosti je antigenní test široce využíván praktickými lékaři pro první screening pacientů s podezřením na COVID-19.

Důvody k vyšetření

Antigenní testy se primárně používají pro rychlou diagnostiku u jedinců s příznaky COVID-19, zejména v případech, kdy je nutné rychle rozhodnout o dalším postupu. Testy mohou být také použity pro screening v kolektivech, např. ve školách, na pracovištích, v domovech pro seniory, aby se rychle identifikovali potenciálně nakažení jedinci a zamezilo se tak dalšímu šíření viru.

Průběh vyšetření

Vyšetření zahrnuje odběr vzorku ze sliznice (nos, dutina ústní) pomocí vatové tyčinky. Tento vzorek je následně zpracován podle pokynů testovací sady, a výsledky jsou obvykle k dispozici do 15-30 minut.

author avatar
nejedlymi@gmail.com

Aktuálně

drug-1070943_1280

E-recepty

Napište nám na náš email a my vám recept pošleme elektronicky.

doctor-6497491_1280

Objednání

Objednávejte se na emailu ordinace@sysmed.cz nebo volejte na

doctor-563428_1280

Ordinační doba

Fungujeme v režimu 100% objednávání pacientů.